Pompa ciepła Elektromet HP ALFA 2.4 Powietrze-Woda

Pompa Ciepła HP ALFA Elektromet
  • nowość
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 10 dni
Cena: 4 599,00 zł 4599.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 5
Producent: Elektromet
Kod produktu: WGJ-HP_ALFA2.4

Opis

 

Pompa ciepła HP ALFA 2.4 przeznaczona jest do podłączenia do zbiornika c.w.u. Pompa ciepła odbiera energię z powietrza i przekazuje ją do zbiornika ciepłej wody użytkowej. W połączeniu z odpowiednim zbiornikiem mogą zapewnić całodzienne pokrycie zapotrzebowania na ciepłą wodę użytkową w gospodarstwach domowych, itp.

Wykorzystanie powietrza z otoczenia jest jednym z najprostszych sposobów ogrzania wody użytkowej.

Czas podgrzewania wody przez pompy HP ALFA i HP BETA do zadanej temperatury uzależniony jest od temperatury zasysanego powietrza, która nie powinna być niższa niż 5ºC i nie wyższa niż 35 ºC.

W czasie zwiększonego zapotrzebowania na gorącą wodę i jednocześnie niskiej temperatury otoczenia użytkownik powinien posiadać możliwość przygotowania ciepłej wody użytkowej z źródła podstawowego np. kotła c.o. lub grzałki elektrycznej zamontowanej w zbiorniku c.w.u. itp.

Pompa ciepła może współpracować z każdym typem zbiornika c.w.u. Pompę ciepła najlepiej zainstalować w pomieszczeniu, w którym ciepło jest stale „produkowane” a zarazem nie jest wykorzystywane. Może to być pomieszczenie, w którym znajduje się kocioł c.o., pralka, suszarka a także chłodziarka lub zamrażarka. Powietrze może być również pobierane z zewnątrz budynku. Natomiast usuwane zimne powietrze można wykorzystać np. do obniżenia temperatury w sąsiedniej spiżarce lub piwnicy z zapasami żywności

Zewnętrzna obudowa pompy ciepła wykonana jest z blachy pokrytej farbą proszkową a pokrywa z tworzywa sztucznego. Sterowana jest sterownikiem EL-41 firmy TECH. Steruje on pracą sprężarki, pompy obiegowej, wentylatora, grzałki oraz pompy dodatkowego źródła ciepła.

 

Produkty powiązane

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl