Kocioł Elektromet EKO-KWP V 17kW 480-17-101/L

Kocioł KWP V AleCieplo Lewostronny
 • nowość
Dostępność: dostępny na zamówienie
Wysyłka w: 10 dni
Cena: 11 688,00 zł 11688.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: Elektromet
Kod produktu: KWPV17L

Opis

Kocioł grzewczy centralnego ogrzewania na paliwa stałe EKO-KWP V jest innowacyjnym urządzeniem spalającym paliwa stałe w tej samej klasie co kotły gazowe i olejowe. Wysokie parametry pracy spełniające wymogi klasy 5 wg. PN-EN 303-5:2012 dotyczą jednocześnie trzech głównych kategorii paliw występujących na rynku: groszku węgla kamiennego, groszku węgla brunatnego jak i wszelkiego rodzaju biomas sypkich. Kocioł charakteryzuje się dużą stabilnością emisji w pełnym zakresie pracy, a oprócz spełnienia warunków 5 klasy normy 303-5:2012 spełnia również bardziej restrykcyjne warunki emisji projektu „ECO DESIGN” zgodnie z Dyrektywą Parlamentu Europejskiego i Rady, ustanawiającej ogólne zasady ustalania wymogów dotyczących ekoprojektu dla produktów związanych z energią i Rozporządzenia Komisji UE w sprawie wykonania dyrektywy w odniesieniu do wymogów dotyczących ekoprojektu dla kotłów na paliwo stałe. Wysoka sprawność spalania (do 93%) pozycjonuje produkt w grupie najbardziej efektywnych urządzeń na rynku.

Zalety kotła:

 • Klasa 5 wg. normy PN-EN 303-5:2012 dla węgla kamiennego, węgla brunatnego oraz biomasy
 • Wysoka sprawność: do 93 %
 • Niski poziom emisji
 • Eco Save System
 • System wyrównania ciśnień
 • Czujnik otwarcia zasobnika
 • Czujnik pracy podajnika
 • Korpus kotła wraz wymiennikiem – spawane przez roboty przemysłowe
 • Regulator TECH z algorytmem PID na podstawie temperatury spalin, jako opcja dodatkowa możliwość sterowania kotłem przez internet
 • Kocioł wyposażony jest w sterownik EL - 483

Kocioł został wyposażony w kilka innowacyjnych rozwiązań zapewniających wygodę, bezpieczeństwo, oszczędność użytkowania, łatwy dostęp do elementów wymagających obsługi, łatwego czyszczenia i załadunku paliwa – między innymi: ECO Save system – to innowacyjny deflektor, który do 25 % ogranicza zużycie paliwa, zauważalnie podwyższa sprawność kotła, wydłuża jego żywotność oraz znacząco redukuje emisję pyłów – produkt opatentowany. System wyrównania ciśnień - zapobiega przenikaniu spalin do zasobnika poprzez połączenie wyrównujące ciśnienie powietrza doprowadzanego do spalania (komora mieszacza) z ciśnieniem w zasobniku paliwa. Czujnik otwarcia zasobnika – zabezpiecza przed pozostawieniem otwartej pokrywy zasobnika paliwa. Otwarcie pokrywy powoduje włączenie sygnału alarmowego, zostaje wyłączony wentylator i silnik podajnika paliwa. Czujnik pracy podajnika – w przypadku stale pracującego palnika lub zatrzymania podawania paliwa włącza się sygnał alarmowy, zostaje wyłączony wentylator nadmuchowy i podawanie paliwa. Zostają również wyłączone pompy. W kotle został zastosowany sterownik EL 483 wykorzystujący algorytm regulacji PID. W tego typu sterowniku moc nadmuchu obliczana jest na podstawie pomiaru kotła i temparatury spalin na wylocie z kotła. Praca wentylatora odbywa się w sposób ciągły, a moc nadmuchu zależy bezpośrednio od mierzonej temperatury kotła, temperatury spalin oraz różnicy tych parametrów od wartości zadanej. Stabilne utrzymanie temperatury zadanej bez zbędnej regulacji i oscylacji to zalety regulatora z PID. Stosując ten typ sterownika z czujnikiem wylotu spalin utrzymujemy temperaturę wody wyjściowej na stałym poziomie, co wpływa na dłuższą żywotność wymiennika kotła. Kontrola temperatury spalin na wylocie kotła powoduje również niską emisję pyłów i gazów szkodliwych dla środowiska. Energia cieplna ze spalin nie jest marnowana i wypuszczana do komina, lecz wykorzystywana do ogrzewania.

Parametry paliwa:

 • Granulacja 5÷25 mm
 • Zalecana wartość opałowa >15 MJ/kg
 • Zapopielenie max. 10%
 • Wilgotność max. 15%

Kocioł przeznaczony jest do spalania: eko-groszku z węgla kamiennego typu 31.2 o granulacji 5÷25 mm lub z węgla brunatnego o granulacji 10÷25 mm oraz pelletów.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl